لوگو مارک شو

برند سازی

 

برندسازی یک روش بازاریابی در شکل گیری و فعال شدن برند شماست. این تعریف اساسی است ، اما چیزهای بیشتری وجود دارد که به آن می پردازیم.

 

برندسازی همان چیزی است که شغل شما برای حل کردن مشکلات ، بی نظمی ها و همچنین جلب توجه مشتریان ایده آل شما نیاز دارد. این همان چیزی است که خریداران بار اول را به مشتری های زنده تبدیل می کند و مخاطبان بی تفاوت را به دنبال کنندگان تجاری شما تبدیل می کند. این همان چیزی است که شما باید از آن تأثیر بگیرید و تجارت خود را به سطح بعدی برسانید.

 

تجارت خود را با برندسازی توانمند کنید
تصویر در مورد عناصر مارک تجاری
 
 

اما چرا ، دقیقاً ، برندسازی اینقدر مهم است؟  چه نتیجه ای دارد؟ و چگونه می توانید بیزینس خود را به گونه ای انجام دهید که تأثیر واقعی بر مخاطبان شما بگذارد؟

در این مقاله ، ما قصد داریم بررسی کنیم که برندینگ چیست و چگونه کسب و کار شما را می تواند از مؤثرترین مزایای خود بهره مند کند.

 

منظور از برندسازی چیست؟

 

 برندسازی عملی است که برای شکل دادن به برند خود انجام می دهید. 

برندسازی از حدود 350 میلادی آغاز شده است و از کلمه “برندر” گرفته شده است که به معنی “سوختن” در زبان نورسینای باستان است. در دهه 1500 ، این به معنای علامتی بود که دامداران به منظور نشان دادن مالکیت بر دامهای خودمیگذاشتند .

با این حال ، امروزه برندسازی چیزی بیش از یک نگاه یا یک آرم است ، به نظر می رسد برندسازی یک واکنش احساسی که شرکت می تواند از مشتریان خود استخراج کند.

نام تجاری شما مجموعه ای از درک مردم نسبت به شرکت شما است، اما برندسازی مجموعه اقداماتی است که شما برای پرورش آن برند انجام می دهید.

به عبارت دیگر ، مارک شما اسم است ، اما برند سازی فعل است. وقتی یک آرم طراحی می کنید ، این مارک تجاری است اما وقتی صدای برند خود را توسعه می دهید ، این توسعه این مارک تجاری است و یا همچنین هنگامی که شما با تیم بازاریابی خود برای ایجاد طوفان تبلیغاتی در یک کمپین تبلیغاتی جمع می شوید ، این هم همان توسعه مارک تجاری شماست.

هر اقدامی که برای شکل دادن به نام تجاری خود انجام دهید ، به طور خلاصه ، برندسازی است.

 

 

چرا برندسازی اینقدر مهم است؟

 

برندسازی مهم است زیرا:

 

  • به شما کمک می کند تا در رقابت ،پیروز شوید. فرقی نمی کند چه شرکتی را انتخاب کنید ، در چه صنعتی هستید یا به دنبال چه مشتری میگردید. اگر در شغل خود ، رقیب جدی پیدا کرده اید. برندسازی به شما کمک می کند تا روش هایی را برای متفاوت بودن ، خاص و منحصر به فرد بودن خود ایجاد کنید و این به مشتریان شما نشان می دهد که چرا آنها به جای رقبای دیگر شما باید با شما همکاری کنند.

  •  
تصویری از دوچرخه دوچرخه سواری بهترین دوستان
 

 

برندسازی در مورد ایجاد اتصالات است. 

 

  • شناخت، برند را می سازد. اگر می خواهید یک مارک موفق بسازید ، باید قابل تشخیص باشید. نام تجاری مناسب (از جمله طراحی یک آرم تأثیرگذار ، وب سایت و سایر دارایی های برند) به شما کمک می کند تا استایل خاصی را به وجود آورید ، و شناخت برند شما را در بازار افزایش می دهد.

 

  • برای موفقیت در کسب و کار ،شما باید یک ارتباط مداوم را برای مشتریان خود فراهم کنید و آنها با برند شما ارتباط برقرار کنند چه  از طریق وب سایت شما ،چه در یک رویداد حضوری و یا با پیگیری حساب های رسانه های اجتماعی. برندسازی به شما امکان می دهد تا تجربه مردم از برند تجاری خود را کنترل کنید  و می توانید اطمینان حاصل کنید که درک مردم از برند شما به درستی شکل گرفته و یا باید تغییراتی در آن ایجاد کنید.

 

  • ارتباطی که با مخاطبتان برقرار می کنید آن را به  مشتریان وفادار شما تبدیل می کند. موفق ترین مشاغل کارهایی هستند که ارتباط عاطفی با مخاطبان خود ایجاد می کنند. این ارتباط عاطفی همان چیزی است که چشم انداز را به مشتری تبدیل می کند تا علاقه مندان به برند. و چگونه می توانید آن ارتباط را ایجاد کنید؟ نام تجاری. استراتژی های مختلف برندسازی ، می تواند به شما کمک کند تا با مخاطبان خود در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنید و حس وفاداری به برند خود ایجاد کنید.

 

تصویر شخصیت گورخر بد بو
شما به جای اینکه به دیگران اجازه دهید برند شما را به نحوی که خودشان دوست دارند بیان کنند ، خود ذهنیتی فراموش نشدنی در ذهن آنها بسازید.

شما با استفاده از برند تجاری باید باعث شوید که در حین ثابت ماندن ، متمایز شوید.

 

  • دستورالعمل های برند: با طراحی چشم انداز و استراتژی ، برند شما می تواند همه موارد را در بر بگیرد. این امر به شکل دستورالعملهای برند صورت می گیرد. این دستورالعمل ها در یک سند ملموس تشکیل شده اند که اهداف تجاری شما را منعکس و پشتیبانی می کند و شما را از رقبا متمایز کرده و همچنین با مشتریان عجین می کند ، الگویی برای تصمیم گیری ایده های کمپین های بازاریابی در آینده ارائه می دهد. همچنین شامل تمام عناصر سبک تجاری شما ، از جمله پالت رنگ ، فونت ها و خلاصه ای از صدای برند شما خواهد شد.

 

  • لوگو شما چهره شرکت شماست و طراحی لوگوی شما مسلماً مهمترین مارک تجاری شما برای تجارت خود است. در طی فرایند طراحی ، به این فکر کنید که چگونه می خواهید توسط مشتریان خود درک شوید. از آن استفاده کنید تا استراتژی طراحی خود را هدایت کنید.

 

  • سایت اینترنتی. طراحی وب سایت شما نیز یک مرحله مهم برندسازی است. وب سایت شما املاک و مستغلات دیجیتال مارک شما است و هنگامی که مشتریان شما بازدید می کنند ، باید از نظر بصری جذاب ، کاربردی آسان و مهمتر از همه بازتاب این باشد که شما به عنوان یک برند در چه جایگاهی هستید. 

 

  • در دارایی های اضافی هیچ رویکردی در اندازه برندسازی وجود ندارد. بسته به نوع تجارت و صنعت ، ممکن است به دارایی های اضافی مانند کارت ویزیت ، بسته بندی محصول یا بروشور  نیاز داشته باشید. تجارت و نیازهای منحصر به فرد خود را ارزیابی کنید و سپس بر این اساس دارایی های تجاری دیگر را توسعه دهید.

 

ساخت یک برند بهتر به معنای بازاریابی بهتر است

 

به عنوان یک قاعده کلی ، محصولات دارای چرخه زندگی محدودی هستند ، اما مارک ها  اگر خوب اداره شوند  برای همیشه دوام می آورند. و هنگامی که دقیقاً به عنوان یک مارک تجاری میخ بزنید ، بازاریابی آن آسان تر می شود.

 

 

خط مشق برند شما ، که همراه با تحقیقات و تحلیل بازار به صورت مداوم پدید می آید، کلید پیشرفت برند شماست. مثلا در موضوع تبلیغات به این فکر کنید که بهتر است شما روی بازاریابی سنتی مانند تلویزیون و بیلبورد تمرکز کنید و یا مشتری بالقوه شما بیشتر با فیلم های  یوتیوب و فیلترهای اسنپ چت و یا اینستاگرام سرگرم است؟ بازاریابی می تواند ترکیبی و منطبق با تاکتیک ها باشد .

 

 

در راه این توامند سازی مراقب باشید که به خود  بیش از حد مغرور نشوید و با مشاوره مداوم با راهنمای برند ،  تلاشهای خود را بر روی تاکتیکهای واقعاً مهم متمرکز کنید.

 

در پایان ، بازاریابی روشی است که منجر به فروش شما می شود ، اما برندسازی پایه ای است که شما بر روی آن شهرت و وفاداری مشتری خود را بنا می کنید.

 

تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که برندینگ یک فعل است.  بنابراین اگرچه در ابتدا ممکن است دلهره آور به نظر برسد اما با در نظر گرفتن کلیه برنامه ریزی ها ، دارایی ها و پرسنلی که در ساخت یک مارک فراموش نشدنی به سر می برند ، این امر همان توانمند سازی است.

 

اگر در روند کار گم شده اید ، به یاد داشته باشید که پشتیبانی همیشه در دسترس است و با یک طراح حرفه ای برای زنده ماندن نام تجاری خود در تماس باشید.

 

 

با مارک شو ، بی رقیب شو !